eufobia.pl

STRONA


Marta Bijan pisze, śpiewa, komponuje, reżyseruje, wychodzi z siebie i… ucieka. Jej pierwszy utwór “Ciemno” opublikowany w 2012 roku zapoczątkował niezwykłą podróż przesiąkniętą melancholią, która trwa do dzisiaj. Dźwięki pianina, mroczne syntezatory, nostalgiczne teksty i pełen emocji wokal.
Marta, gdyby mogła, zamieszkałaby w kinie. Ukończyła Warszawską Szkołę Filmową i obiecuje, że nakręci kiedyś dobry polski horror. Robi zdjęcia inspirowane filmami grozy. Pisze wiersze i opowiadania. Główną muzyczną inspiracją dla Marty jest dream pop wczesnych lat 80.
W 2018 roku wydała debiutancki album pt. “Melancholia” we współpracy z Sony Music Polska, który zajął 29. miejsce zestawienia OLiS, natomiast singiel promujący wydawnictwo pt. „Mówiłeś” osiągnął status Złotej Płyty w zaledwie 3 miesiące po premierze.
Końcem 2019 roku wyreżyserowała krótkometrażowy film “Luna”, a także opublikowała tomik wierszy “Kwiat wielu nocy”.
Marta, choć mieszka teraz w Warszawie, pochodzi z Zagłębia. Urodziła się w Sosnowcu, dzieciństwo spędziła w Czeladzi. Przygodę z muzyką zaczęła jeszcze przed przekroczeniem progu szkoły podstawowej. W 2014 roku wzięła udział w 4. edycji programu X-Factor, w którym zajęła 2 miejsce. Marta od tamtego czasu dzieliła scenę z Natalią Przybysz, Stanisławem Sojką czy Natalią Szroeder.
Marta pracuje teraz nad swoim drugim albumem i wkrótce później ruszy w trasę koncertową z nowym materiałem i pomysłami…

odsłon | online